Metamorfoza łazienki w mieszkaniu deweloperskim

Witam,

Dziś chciałabym przedstawić Państwu metamorfozę łazienki w mieszkaniu deweloperskim.

Nie był to łatwy projekt z uwagi na to, iż deweloper pozostawił właścicielom wolną rękę w postawieniu ścian działowych oraz „małą niespodziankę” w postaci filara nośnego.

Kluczowym warunkiem projektu było wizualne pozbycie się owego filara oraz przeniesienie podłączeń hydraulicznych na nowopowstałą ścianę.

Zdecydowałam się na zabudowanie filara poprzez stworzenie wypustu, który będzie idealnym miejscem na wieszak i ręczniki kąpielowe oraz stworzenie dwóch wnęk, które mogą pełnić funkcję dekoracyjną lub funkcję przechowywania kosmetyków do kąpieli. Całości dopełniła dopasowana do całej zabudowy wanna.                       Zmiana podłączeń hydraulicznych pozwoliła nam również na ustawienie pralki w miejscu nowopowstałej ściany.

Cały projekt utrzymano w kolorystyce bieli oraz imitacji drewna na podłodze. Płytki ścienne wybrane do projektu tworzą przestrzenny efekt 3D. Motyw przesunięcia płytek 1/4 przeniesiono również na zabudowę wanny oraz na stelaż podtynkowy aż do wysokości sufitu. Całość projektu dopełnia dekoracyjne oświetlenie LED zastosowane w zabudowie wanny oraz stelaża podtynkowego.

Zestawienie elementów użytych do realizacji projektu :

- płytki ścienne Paradyż MODUL BIANCO 30x60

- płytki podłogowe Paradyż PAGO NATURAL 16x98,5

- farba emulsyjna DEKORAL MALEINAK PLUS BIAŁA (odporna na wilgoć do kuchni i łazienek )

- stelaż podtynkowy KOŁO TECHNIC GT

- miska wc KOŁO STYLE

- wanna prostokątna KOŁO REKORD 160x70

- grzejnik ISTAL PROJEKT

- umywalka CERSANIT ONTARIO NEW 60

- szafka + słupek wiszący PRAKTIKER

Free WordPress Themes, Free Android Games