Metamorfoza małej łazienki w starym bloku

Witam,

Dziś chciałabym przedstawić Państwu metamorfozę łazienki 1,95 x 1,60 w starym budownictwie wielorodzinnym.

 

Projekty łazienek w takim budownictwie zazwyczaj są trudne i pracochłonne zarówno ze strony projektu jak i późniejszego wykonawstwa. Nigdy tak naprawdę nie wiemy co zastaniemy po gruntownym przygotowaniu pomieszczenia do remontu.

Kluczowym warunkiem tego projektu było pozbycie się wanny na rzecz prysznica, wstawienie umywalki, której wcześniej nie było oraz wyrównanie wszystkich ścian i sufitu.

Zdecydowaliśmy się na zabudowy karton-gips, które będą pełnić  funkcję wyprostowania ścian oraz ukrycia zabudowanych szafek do przechowywania na czym zależało inwestorom. W miejscu istniejącej wanny stworzyliśmy zabudowę prysznica na baterię podtynkową oraz wnękę, która będzie pełniła funkcję dekoracyjną i przechowywania kosmetyków do kąpieli. Zmiany podłączeń hydraulicznych pozwoliły nam również na ustawienie pralki w nowopowstałym miejscu oraz podłączenia umywalki. Całości dopełnią zabudowy meblowe wykonane przez stolarza.

Cały projekt utrzymano w kolorystyce szarości z elementami drewna. Płytki ścienne wybrane do projektu tworzą przestrzenny efekt 3D.

Zestawienie elementów użytych do realizacji projektu :

- płytki ścienne Paradyż TONNES MOTYW B 30x60 ;

                             Paradyż GRYS 30x60

- płytki podłogowe Kwadro Ceramika ANDEE BIANCO  40x40

- miska wc + przycisk LAUFEN PALACE RIMLESS

- umywalka REA ALVEO

- bateria umywalkowa ROCA L90

- bateria podtynkowa natryskowa 2 funkcyjna KVADRO

- deszczownica OMNIRES WG510

- zabudowy meblowe kolor DĄB SĘKATY i TIVANO

- lampy (zwisy) NOWODWORSKI BRYCE 1

Free WordPress Themes, Free Android Games